Ojh.edu.pl

Nauka języka hiszpańskiego

Hiszpański jest językiem, jakim w sposób oficjalny, jako główny język w kraju posługuje się ponad dwadzieścia państw, wszystkie są rozsiane na terenach różnych kontynentów na całym świecie. Takie rozpowszechnienie mowy hiszpańskiej pokazuje jednoznacznie, że język hiszpański po prostu jest modny wszędzie, mimo iż skupisko Latynosów to zwłaszcza rejon gorącej Ameryki Południowej czyli krajów Ameryki Łacińskiej typu Peru, Meksyk, czy Urugwaj, nie tylko o tych terenach warto jest powiedzieć, gdy chodzi o komunikację w tym języku.
Hiszpański jest silnie zakorzeniony od dawien dawna na obszarze Stanów Zjednoczonych. Co więcej, stanowi on język wielu mniejszości – Gwinea Równikowa, ale też Belize, Gibraltar, czy Andora, a nawet Zachodnia Sahara.

W naszym kontynencie, poza Hiszpanią, po hiszpańsku mówi się w zasadzie w większości krajów, co wynika głównie z tego względu, że po prostu ten język brzmi ładnie, jest powszechny, zatem chętnie proponowany do edukowania w szkole i równie chętnie wybierany jako drugi z obowiązkowych języków szkolnych przez uczniów i młodzież. Jest też sporo kierunków studiów nastawionych właśnie na poszerzanie wiedzy na temat nie tylko samego języka hiszpańskiego, ale też całej kultury latynoskiej. Z danych wynika jednoznacznie, że po hiszpańsku na obszarze Stanów Zjednoczonych mówi ponad czterdzieści pięć milionów ludzi. Patrząc na hierarchię najczęściej stosowanych języków obcych, to właśnie hiszpański plasuje się na drugim miejscu. Przewyższa go, ale to tylko ze względu na liczebność społeczeństwa, język chiński.

Share this post