Ojh.edu.pl

Nauka języka hiszpańskiego

Hiszpański to jeden z najpowszechniej dziś wybieranych języków do nauki. Powód? Jest więcej niż jeden, dla których warto jest zgłębić akurat tę mowę. O szczegółach dowiesz się z niniejszego artykułu. Więcej w dalszych częściach.
Językiem hiszpańskim posługuje się według szacunków powyżej czterysta milionów ludzi na obszarze ponad dwudziestu krajów całego świata. To chyba już samo przez siebie wskazuje, ze warto postawić na hiszpański w pierwszej kolejności, gdyż nie pozostawia to złudzeń, że poza angielskim to zdecydowanie najbardziej „masowy” język świata. Hiszpański we wszystkich wyżej wspomnianych dwudziestu krajach, rozsianych na paru różnorodnych kontynentach, okazuje się językiem oficjalnym.

Po hiszpańsku w głównej mierze mówią na terenie całego kontynentu Ameryki Południowej, ale też w Afryce, Europie, Ameryce Północnej oraz Środkowej. Nie tylko Ameryka Łacińska słynie zatem z tego rodzaju mowy. Jest to przykładowo język oficjalny w mniejszościach takich jak Belize, Andora, Gibraltarze, ale też przesycone hiszpańskim i wszystkim, co można uznać za latino są Stany Zjednoczone. To formalna mowa Gwinei Równikowej oraz zachodnich obszarów Sahary. Jeśli chodzi o to, jakim językiem mówi się w praktyce najczęściej, to chociażby ze względów na silne rozpowszechnienie, czy kwestie oficjalności, nauki w szkole, bądź kwestii biznesowych jest to angielski. Jeśli mowa o tym, jak wiele ludzi posługuje się daną mową, to pierwsze miejsce zajmuje język chiński,
Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie, pierwsze miejsce przegrywa z chińskim, którym, jako językiem rodzimym, posługuje się ponad miliard ludzi. Mimo to, hiszpański jest częściej używany w komunikacji, co sprawia, że naprawdę warto się go uczyć.

Share this post