Ojh.edu.pl

Nauka języka hiszpańskiego

Kiedy słyszysz język chiński, czy nawet pochodzący z kontynentu europejskiego język francuski, wydaje Ci się to czarną magią, aby przyswoić tę mowę w zakresie nawet podstawowym. Gdzie tu jeszcze do tego opanowanie pisania, czy komunikacja na poziomie biegłym, aby językiem tym móc się posługiwać na przykład wyjeżdżając zagranicę, czy też w zakresie biznesowym, na polu zawodowym. Są jednakże i takie języki, których ludzie uczą się dziś, bo mus je znać.

Do grupy tych języków lata temu dołączył, od razu zdobywając zaszczytne pierwsze miejsce język angielski, a teraz coraz bardziej powszechny język hiszpański. Hiszpańską mową posługuje się ponad czterdzieści pięć milionów ludzi zamieszkujących wyłącznie obszary Stanów Zjednoczonych! Szacuje się, że z tego języka na co dzień masowo korzysta w swym życiu przeszło miliard ludzi z rozmaitych zakątów świata! Czy można jednak przyswoić hiszpański do tego stopnia, aby móc brzmieć jak rodowity Hiszpan czy Hiszpanka?
Odpowiedź zdecydowanie brzmi TAK! Nie należy się tylko zniechęcać, a ciągle walczyć z niechęcią do siedzenia w podręcznikach, chodzeniem na kursy, czy zapamiętywaniem słownictwa, co prędzej czy później zawsze przychodzi praktycznie na każdym poziomie zaawansowania nauki jakiegokolwiek języka obcego i każdego stanowi kwestię indywidualną kiedy, lecz z pewnością nas nie ominie. Pokonanie tego kryzysu językowego sprawi, że nabierzesz takiej motywacji, że uczenie się czy hiszpańskiego, czy dowolnego innego języka obcego będzie dla Ciebie stanowiło chleb powszedni.

Share this post